Ekibimiz

Taner Beyter
Kurucu ve İmtiyaz Sahibi-Yazar-Felsefe Editörü

Ankara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi, şu an Hacettepe Antropoloji öğrencisidir. Felsefe master eğitimine ise ara verdi. Etik, din, epistemoloji ve siyasetle ilgilenir. Öğretmen olup, STK’larda görevlidir.

Berat Mutluhan Seferoğlu
Kurucu-Yazar-Felsefe Genel Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Başta metafizik ve din felsefesi olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilenir. Felsefe dışındaki ilgi alanları evrimsel psikoloji, metal müzik ve RPG oyunlarıdır.

Onur Göksel Yokuş
Kurucu-Yazı İşleri Müdürü-Yazar-Felsefe Editörü

Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü Lisans öğrencisi. Uzun zamandır felsefe okumaları yapmakla birlikte analitik felsefe okumalarını nispeten yeni gerçekleştirmekte. Zihin felsefesi ana çalışma alanı.

Talha Gülmez
Yazar-Çevirmen-Felsefe Editörü

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor. Yoğunlaştığı alanlar ahlak ve siyaset felsefesi olmakla birlikte politik iktisat ve evrimsel ve bilişsel psikoloji de ilgisi kapsamına girmektedir.

Alican Başdemir
Yazar-Felsefe Editörü

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden lisans ve Felsefe Bölümü’nden yüksek derecesini kazanmıştır. Calgary Üniversitesi’nde biyoloji felsefesi alanında doktora çalışmalarına devam edecektir. Bilimsel açıklama, bilimsel metafizik, bilişsel bilimler felsefesi ve genel bilim felsefesi ile ilgilenmektedir.

Berkay Topuk
CTO

Öncül Analitik Felsefe’nin teknoloji yöneticisi. Hacettepe İngiliz Dilbilimi öğrencisi. Jazz ve Blues müzisyeni. Küçük yaşlarından bu yana grafik programları kullanıcısı. Web tasarım ve SEO uzmanı. Modern bilim, araştırma-tarih, bilim-kurgu üçgeninden ayrılamayan okur. Dil bilimi ve evrimsel psikoloji başlıca ilgi alanları.

Sevim İrem Alkılınç
Çeviri Genel Editörü-Redaksiyon Sorumlusu

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu, noter yeminli mütercim tercüman. Dergiye yaptığı çevirilerin yanı sıra, çeviri kalite kontrolünden ve çevirmen ekibinden sorumludur. Psikoloji okumayı sever.

Zeynep Hayal Erdoğan
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi İngilizce - Fransızca Mütercim Tercümanlık okuyor. Olabildiğince çok sayıda dil öğrenmek istiyor. Bunun dışında sinema, siyaset, felsefe ve resimle ilgileniyor.

Cansın Selin Temana
Dergi Tasarım Sorumlusu

Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Bölümü’nü bitirmiş, çeşitli dergi ve gazetelerde Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır. İnsanların doğru habere ulaşmasının önlendiğini fark ettiğinde sektörü tamamen bırakarak tasarım alanına yönelmiştir.

Hasan Ayer
Çevirmen-Dergi Dağıtım Sorumlusu

Ankara Üniversitesi İngiliz dili ve Edebiyatı lisans öğrencisidir. CNN Türk dış haberler biriminde stajyer olup, Öncül Analitik Felsefe dergisi dışında birçok oluşumda çevirmenlik yapmaktadır. Siyâset bilimi ve felsefesi spesifik olarak ilgi alanıdır.

Ezgi Katı
Çevirmen

Mersin Üniversitesi Dilbilim mezunu. Eğitim hayatına felsefe üzerinden devam etmeyi planlıyor. İlgi alanlarını yoğunlukla dil felsefesi ve zihin felsefesi oluşturuyor.

Can Kalender
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi'nde dilbilim öğrencisi. İlgilendiği alanlar dilin kökeni ve dillerin sınıflandırılmasıdır. Hobileri arasında basketbol, metal müzik yer alıyor.

Ezgi Arıkan
Çevirmen

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. Bölümün kendi dergisinde editör olarak görev aldı. Halen özel bir okulda İngilizce öğretmeni. Çeşitli bilim siteleri için çeviriler yapıyor. Çocuk edebiyatı ve tiyatro ilgi alanları arasında yer alıyor.

Ekinsu Özkazanç
Çevirmen-Redaktör

Hacettepe İngiliz Dilbilimi mezunu, ODTÜ Bilişsel Bilimler yüksek lisans öğrencisidir. Uzam algısı üzerine çalışmakta, bir yandan da çeviri ve redaksiyonla uğraşmaktadır.

Ahmet Kaan Türk
Çevirmen

An itibariyle Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü'nde lisans öğrencisi. Dilbilimin yanı sıra evrimsel psikoloji, siyaset felsefesi, iktisat gibi konularla da ilgileniyor.

Çağlar Ceyran
Çevirmen

Bilkent üniversitesi mütercim tercümanlık mezunu, çevirmen. Felsefenin birçok alanına ilgi duyar. Önümüzdeki dönem yurt dışında yüksek lisans eğitimine başlayacaktır.

Kaan İhsan Aksoy
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi'nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okuyor. Asıl ilgi alanları müzik ve sinema olmakla birlikte felsefeye de ilgi duymaktadır.

Elanur Çelebi
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor. En çok hoşlandığı şey farklı kültürler hakkında bilgi edinmektir. Tarih, Edebiyat ve Mitoloji ilgilendiği alanlar arasındadır. Her türlü yeni düşünceye açıktır.

Ezgi Karaca
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümünü yarıda bıraktı. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans öğrencisi. Fotoğraf çekmeyi seviyor ve müzikle ilgileniyor. Mantık ve yapay zeka felsefesi üzerine yoğunlaşıyor.

Hande Özdemir
İnternet Sitesi Editörü

Öncül Analitik Felsefe'nin altyapısında görev alıyor. Modern bilim takipçisi. Kendi çapında yazar ve ressam.  Geniş bir okuma yelpazesi olmakla birlikte en sevdiği tür dünya klasikleri. Minimalist sanat ve tasarım ilgilisi. R&B ve Jazz favori müzik türleri. Dil bilim alanında yükselmeyi hedefliyor.

Fatih Köktemir
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Çeviribilim bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları Erken Modern Avrupa tarihi, felsefesi ve kültürüdür.

Hüma Nur Çalışkan
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları Batı Edebiyatı, Sanat Tarihi ve Felsefe’dir.