Ekibimiz

Taner Beyter
Kurucu ve İmtiyaz Sahibi-Yazar-Felsefe Editörü

Ankara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi, şu an Hacettepe Antropoloji öğrencisidir. Felsefe master eğitimine ise ara verdi. Etik, din, epistemoloji ve siyasetle ilgilenir. Öğretmen olup, STK’larda görevlidir.

Berat Mutluhan Seferoğlu
Kurucu-Yazar-Felsefe Genel Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Başta metafizik ve din felsefesi olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilenir. Felsefe dışındaki ilgi alanları evrimsel psikoloji, metal müzik ve RPG oyunlarıdır.

Berkay Topuk
CTO-Çevirmen-Editör

Öncül Analitik Felsefe’nin teknoloji yöneticisi. Hacettepe İngiliz Dilbilimi öğrencisi. Jazz ve Blues müzisyeni. Küçük yaşlarından bu yana grafik programları kullanıcısı. Web tasarım ve SEO uzmanı. Modern bilim, araştırma-tarih, bilim-kurgu üçgeninden ayrılamayan okur. Dil bilimi ve evrimsel psikoloji başlıca ilgi alanları.

Ezgi Katı
Çeviri Genel Editörü-Çevirmen

Mersin Üniversitesi Dilbilim mezunu. Eğitim hayatına felsefe üzerinden devam etmeyi planlıyor. İlgi alanlarını yoğunlukla dil felsefesi ve zihin felsefesi oluşturuyor.

Zeynep Hayal Erdoğan
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi İngilizce - Fransızca Mütercim Tercümanlık okuyor. Olabildiğince çok sayıda dil öğrenmek istiyor. Bunun dışında sinema, siyaset, felsefe ve resimle ilgileniyor.

Can Kalender
Çevirmen/Editör

Hacettepe Üniversitesi'nde dilbilim öğrencisi. İlgilendiği alanları dilin kökeni ve nörodilbilim oluşturuyor. Zihin felsefesi ile de ilgileniyor. Hobileri arasında metal müzik yer alıyor.

Alican Başdemir
Yazar-Felsefe Editörü

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden lisans ve Felsefe Bölümü’nden yüksek derecesini kazanmıştır. Calgary Üniversitesi’nde biyoloji felsefesi alanında doktora çalışmalarına devam edecektir. Bilimsel açıklama, bilimsel metafizik, bilişsel bilimler felsefesi ve genel bilim felsefesi ile ilgilenmektedir.

Cansın Selin Temana
Dergi Tasarım Sorumlusu

Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Bölümü’nü bitirmiş, çeşitli dergi ve gazetelerde Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır. İnsanların doğru habere ulaşmasının önlendiğini fark ettiğinde sektörü tamamen bırakarak tasarım alanına yönelmiştir.

Talha Gülmez
Yazar-Çevirmen-Felsefe Editörü

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor. Yoğunlaştığı alanlar ahlak ve siyaset felsefesi olmakla birlikte politik iktisat ve evrimsel ve bilişsel psikoloji de ilgisi kapsamına girmektedir.

Ekinsu Özkazanç
Çevirmen-Redaktör

Hacettepe İngiliz Dilbilimi mezunu, ODTÜ Bilişsel Bilimler yüksek lisans öğrencisidir. Uzam algısı üzerine çalışmakta, bir yandan da çeviri ve redaksiyonla uğraşmaktadır.

Ahmet Kaan Türk
Çevirmen

An itibariyle Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi Bölümü'nde lisans öğrencisi. Dilbilimin yanı sıra evrimsel psikoloji, siyaset felsefesi, iktisat gibi konularla da ilgileniyor.

Çağlar Ceyran
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi mütercim tercümanlık mezunu, çevirmen. Felsefenin birçok alanına ilgi duyar. Önümüzdeki dönem yurt dışında yüksek lisans eğitimine başlayacaktır.

Elanur Çelebi
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor. En çok hoşlandığı şey farklı kültürler hakkında bilgi edinmektir. Tarih, Edebiyat ve Mitoloji ilgilendiği alanlar arasındadır. Her türlü yeni düşünceye açıktır.

Ezgi Karaca
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi İktisat bölümünü yarıda bıraktı. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans öğrencisi. Fotoğraf çekmeyi seviyor ve müzikle ilgileniyor. Mantık ve yapay zeka felsefesi üzerine yoğunlaşıyor.

Hüma Nur Çalışkan
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları Batı Edebiyatı, Sanat Tarihi ve Felsefe’dir.

Emre Can Özuslu
Çevirmen

Mersin Üniversitesi Felsefe Bölümü lisans eğitimine devam ediyor. Felsefenin hemen her alanına ilgili olmakla birlikte özellikle metafizik, zihin felsefesi ve dil felsefesiyle ilgileniyor. Felsefe dışındaki ilgi alanları ise nörobilim-bilişsel bilimler, evrimsel psikoloji, politik iktisat ve fiziktir.

Yusuf Ateş
Çevirmen

Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları psikoloji, sosyoloji ve yabancı dillerdir. Rock tarzı müzik dinlemeyi sever.

Duygu Alhan
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü lisans öğrencisidir. Edebiyatın yanı sıra psikoloji, felsefe ve siyaset üzerine okumayı sever.

Mehmet Mirioglu
Yazar

ODTÜ Matematik bölümünde öğretim görmektedir. Tanrının Alfabesi 1-2 kitaplarının yazarı olup din felsefesi, evrimsel biyoloji, bilim felsefesi ve ahlak felsefesi konularına ilgi duymaktadır. Hevesli İnsan Bilim Atölyeleri Derneği adlı eğitim derneğinin kurucularındandır.

Yahya Köseoğlu
Çevirmen

Ankara Başkent Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü lisans öğrencisidir. Çevirinin her alanıyla özellikle edebiyat çevirisi ile ilgileniyor.

Zeynep Vuslat Yekdaneh
Yazar

İstanbul Üniversitesi Felsefe ve Gazetecilik bölümlerinde lisans öğrenimine devam etmektedir. Başta çağdaş epistemoloji olmak üzere politik felsefe, analitik felsefe ve matematik felsefesi gibi felsefenin çoğu alanıyla ilgilenmektedir. Felsefe dışında şiir ve edebiyatla uğraşmakla birlikte, ütopya ve distopya metinleri de özel ilgi alanını oluşturmaktadır.

Zafer Kılıç
Yazar

Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilimler yüksek lisans öğrencisidir. Ahlak psikolojisi ve mizah psikolojisi özelinde sosyal psikoloji ve bunlarla ilişkili felsefe alanlarıyla ilgilenmektedir.

Kaan İhsan Aksoy
Çevirmen

Müzik, sinema, ahlak ve siyaset felsefesi ana ilgi alanları. Hacettepe Üniversitesi'nde Amerikan Kültürü ve Edebiyatı okuyor.

Ahmet Altar Lüser
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümü lisans öğrencisidir. Dil felsefesi, dil kazanımı ve konuşma bozuklukları alanlarına ilgi duyar. Progresif ve caz müzik dinlemeyi sever. En sevdiği müzik grupları TOOL! ve Gevende'dir.

Berk Çakan
Çevirmen-Yazar

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Şu anda Ernst&Young'da bağımsız denetçi olarak çalışmaktadır. Zihin Felsefesi ve Nörobilim başlıca ilgi alanları olmakla birlikte Bilişsel Bilimler, Evrimsel Biyoloji ve Kuantum Fiziğine de ilgi duymaktadır.

Beyza Nur Doğan
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans öğrencisidir. Çeşitli yayınevleri için psikoloji ve felsefe alanlarında kitap çevirileri yapmaktadır. İlgi alanları antropoloji, psikoloji ve başta din felsefesi olmak üzere felsefenin tüm dallarıdır.

Berk Celayir
Yazar-Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Zihin felsefesi, din felsefesi, metafizik ve dinler tarihi başlıca ilgi alanlarıdır.

Gülsüm Esen
Çevirmen

Sakarya Üniversitesi Din Felsefesi yüksek lisans öğrencisi. Bilim felsefesi, biyoloji felsefesi, epistemoloji ve teknoloji ile ilgilenir.