Ekibimiz

Taner Beyter
Kurucu ve İmtiyaz Sahibi-Yazar-Felsefe Editörü

Ankara Üniversitesi Coğrafya Bölümü’nü bitirdi, Felsefe master eğitimine ise ara verdi. Etik, epistemoloji, din felsefesi ve metafelsefe ile ilgilenir. Öğretmen olup, STK’larda görevlidir.

Berat Mutluhan Seferoğlu
Kurucu-Yazar-Felsefe Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Başta metafizik ve din felsefesi olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilenir. Felsefe dışındaki ilgi alanları evrimsel psikoloji, metal müzik ve RPG oyunlarıdır.

Berkay Topuk
CTO-Çevirmen-Editör

Hacettepe İngiliz Dilbilimi Lisans öğrencisi. Öncül Analitik Felsefe’nin teknoloji yöneticisi. Jazz ve Blues müzisyeni, yazılımcı ve çevirmen. Hesaplamalı Dilbilim ve Yapay Zeka üzerine çalışıyor.

Berk Celayir
Yazar-Çevirmen-Felsefe Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Zihin felsefesi, din felsefesi, metafizik ve dinler tarihi başlıca ilgi alanlarıdır.

Beyza Nur Doğan
Çevirmen-Çeviri Genel Editörü

Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuştur. İstanbul Kent Üniversitesi'nde okutman olarak çalışmanın yanında çeşitli yayınevleri için sosyal bilimler alanında çeviriler yapmaktadır. İlgi alanları antropoloji, psikoloji ve başta din felsefesi olmak üzere felsefenin tüm alanlarıdır.

Alican Başdemir
Yazar-Felsefe Editörü

Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü’nden lisans ve Felsefe Bölümü’nden yüksek derecesini kazanmıştır. Calgary Üniversitesi’nde biyoloji felsefesi alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir. Bilimsel açıklama, bilimsel metafizik, bilişsel bilimler felsefesi ve genel bilim felsefesi ile ilgilenmektedir.

Cansın Selin Temana
Dergi Tasarım Sorumlusu

Anadolu Üniversitesi Basın Yayın Bölümü’nü bitirmiş, çeşitli dergi ve gazetelerde Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır. İnsanların doğru habere ulaşmasının önlendiğini fark ettiğinde sektörü tamamen bırakarak tasarım alanına yönelmiştir.

Alparslan Bayrak
Çevirmen-Çeviri Editörü

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Zihin felsefesi, genel bilim felsefesi ve etik ağırlıklı olmakla birlikte felsefenin çoğu alanıyla ilgilenir.

Musa Yanık
Yazar-Çevirmen-Çeviri Editörü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Doktora öğrencisi. İlgi alanları: Din Felsefesi başta olmak üzere Epistemoloji, Analitik Felsefe ve Dinler Tarihi'dir.

Semih Gözen Esmer
Çevirmen-Çeviri Editörü
Zeynep Vuslat Yekdaneh
Yazar

İstanbul Üniversitesi Felsefe ve Gazetecilik bölümlerinde lisans öğrenimine devam etmektedir. Başta çağdaş epistemoloji olmak üzere politik felsefe, analitik felsefe ve matematik felsefesi gibi felsefenin çoğu alanıyla ilgilenmektedir. Felsefe dışında şiir ve edebiyatla uğraşmakla birlikte, ütopya ve distopya metinleri de özel ilgi alanını oluşturmaktadır.

Yiğit Aras Tarım
Yazar-Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi'nde Politika öğrencisi. Siyaset felsefesi ve etik ile ilgileniyor.

Zeynep Hayal Erdoğan
Yazar-Çevirmen

Bilkent Üniversitesi İngilizce - Fransızca Mütercim Tercümanlık mezunu. Olabildiğince çok sayıda dil öğrenmeye çalışıyor ve yayınevleri için çevirmenlik yapıyor. Bunun dışında sinema, siyaset, felsefe ve resim ile ilgileniyor.

Çağan Fırtına
Çevirmen-Editör

TOBB Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü tamamladı, ODTÜ İngiliz Edebiyatı yüksek lisans öğrencisi. 18. yüzyıldan günümüze İngiliz edebiyatı en büyük tutkularından. Sosyoloji, psikoloji ve siyaset felsefesi ile akademik olarak ilgili. Orta seviye Almanca bilgisine sahip.

İbrahim Yeşua Özçelik
Yazar-Çevirmen-Çeviri Editörü

Yeşua Özçelik, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Jeofizik Mühendisliği alanında lisansüstü eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi’nde Din Felsefesi üzerine lisansüstü çalışmalarına devam etmektedir. Din felsefesi, zihin felsefesi, metafizik, Hristiyan ilahiyatı, tarihsel İsa başlıca ilgi alanlarıdır.

Gülsüm Esen
Çevirmen

Sakarya Üniversitesi Din Felsefesi yüksek lisans öğrencisi. Bilim felsefesi, biyoloji felsefesi, epistemoloji ve teknoloji ile ilgilenir.

Yusuf Ateş
Çevirmen

Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans öğrencisidir. İlgi alanları psikoloji, sosyoloji ve yabancı dillerdir. Rock tarzı müzik dinlemeyi sever.

Gökçe Yetkin
Çevirmen

Akdeniz Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans öğrencisi. Distopya, bilim-kurgu, dil ve varoluşçuluk felsefesi, cinsiyet kuramları, gerçeklik-sonrası dönem üzerine okuyor ve araştırıyor. Ayrıca, fotoğrafçılıkla ilgileniyor. Işığa duyarlı. Platon'a rağmen şiirde ısrarcı.

Talha Gülmez
Yazar-Çevirmen

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği okuyor. Yoğunlaştığı alanlar ahlak ve siyaset felsefesi olmakla birlikte politik iktisat ve evrimsel ve bilişsel psikoloji de ilgisi kapsamına girmektedir.

İzzet Can Kalender
Yazar-Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde lisans eğitimine devam etmektedir. Felsefenin yanı sıra metal/klasik müzik, tarih ve taktik atıcılıkla ilgilenir.

Erim Bakkal
Yazar-Çevirmen

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun oldu Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü yüksek lisans öğrencisi. Genel olarak felsefeyle, özel olaraksa argümantasyon, informel mantık, metafelsefe ve genel bilim felsefesiyle ilgileniyor. Felsefe dışındaysa LoL oynamak ilgisini çekiyor.

Berk Çakan
Yazar-Çevirmen

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. Şu anda Ernst&Young'da bağımsız denetçi olarak çalışmaktadır. Zihin Felsefesi ve Nörobilim başlıca ilgi alanları olmakla birlikte Bilişsel Bilimler, Evrimsel Biyoloji ve Kuantum Fiziğine de ilgi duymaktadır.

Efe Aytekin
Yazar-Çevirmen

Sanat felsefesi, feminist felsefe ve dil felsefesiyle ilgileniyor. İlgi alanları arasında sanat tarihi, edebiyat ve resim var. Sözlüklerden ve Matisse tablolarından hoşlanır.

Ceren Yaramış
Çevirmen

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümü öğrencisi. Felsefe dışında mitoloji, tarih, sosyoloji ve bilgisayar oyunları ilgi alanı.

Eylül Adıgüzel
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümünde lisans eğitimine devam etmekte. Etik ve din felsefesi başta olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilenmeyi sever. Mitoloji, bilim-kurgu, epik fantastik, ütopik ve distopik türde roman ve hikayeler okumak başlıca ilgi alanlarıdır.

Mert Mirza
Çevirmen

Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık (İng-Alm) lisans öğrencisi. Din felsefesi, epistemoloji ve dinler tarihi başlıca ilgi alanları.

Can Kalender
Çevirmen-Editör

Boğaziçi Üniversitesi'nde Dilbilim öğrencisi. İlgi alanlarını dilin kökeni, evrimsel psikoloji ve ahlak psikolojisi oluşturuyor. Felsefe özelinde ise zihin ve ahlak felsefesi ile ilgileniyor.

Zafer Kılıç
Yazar-Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Bilişsel Bilimler yüksek lisans öğrencisidir. Ahlak psikolojisi ve mizah psikolojisi özelinde sosyal psikoloji ve bunlarla ilişkili felsefe alanlarıyla ilgilenmektedir.

Emre Akpınar
Çevirmen

Hacettepe Fransız Dili ve Edebiyatı öğrencisi. Film ve kitap kurdu. Farklı diller, kültürler ve gezilip görülecek yerler en büyük ilgi alanı.

Emir Arıcı
Çevirmen

İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Öğrencisi. Din felsefesi, epistemoloji, bilişsel psikoloji ve evrimsel psikoloji meraklısı.

Ahmet Altar Lüser
Çevirmen

Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim bölümü lisans öğrencisidir. Dil felsefesi, dil kazanımı ve konuşma bozuklukları alanlarına ilgi duyar. Progresif ve caz müzik dinlemeyi sever. En sevdiği müzik grupları TOOL! ve Gevende'dir.

Mürekkep Ekibi
Entelektüel Ortaklık

Sosyal bilimlerin farklı alanlarına dair alternatif seslere yer veren bağımsız ve gönüllü oluşum.

Su Yıldız
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi İngilizce - Fransızca Mütercim Tercümanlık öğrencisi. Gastronomiye, psikolojiye ve felsefeye ilgi duyuyor.

Esma Bihter Akın
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Felsefe Bölümü'nde lisans eğitimine devam etmektedir. Etik, din felsefesi ve sanat felsefesi başta olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgilidir. Felsefe dışındaki ilgi alanlarini sanat, mitoloji ve psikoloji oluşturmaktadır.

İrem Sena Karakoç
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi'de felsefe okuyor. Zihin felsefesi, dil felsefesi ve etik başta olmak üzere felsefenin çoğu alanıyla ilgileniyor. Felsefe dışındaki bazı ilgi alanları ise psikoloji ve dilbilim.

Çağan Arda Kurban
Alt Yapı Sorumlusu
Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde lisans eğitimi görmektedir. Sinirbilim, antropoloji, evrimsel biyoloji, evrimsel tıp, biyoetik ve bilim felsefesi ilgi alanlarındandır. Kahve yapmayı ve içmeyi sever.
Esra İnan
Çevirmen
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümü lisans öğrencisi. Bilim felsefesi, uygulamalı etik ve teknoloji etiği ile ilgileniyor. Doğa fotoğrafçılığı yapmayı sever.
Yiğit Bozankaya
Çevirmen
Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisidir. Etik ve siyaset felsefesi başta olmak üzere iklim krizinin felsefi ve etik sorunları ana ilgi alanlarıdır. İkinci Dünya Savaşı dönemi uçak maketlerini yapmayı sever.
Emre Can Esgiyusufo
Çevirmen
İstanbul Teknik Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği lisans öğrencisi. Siyaset, din ve dil felsefeleri ile alakadar olur. Bunların yanında iyi bir basketbol ve edebiyat sever olduğunu düşünür.
Arda Mahir Ünlü
Çevirmen
Namık Kemal Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği lisans öğrencisi. Dil öğrenmek, seyehat etmek, veritabanı yönetimi ve bira kültürü ilgi alanları arasında. Felsefe içerisinde en yoğun ilgi alanı din felsefesi.
Ömer Erce Beyaz
Çevirmen
Akdeniz Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans öğrencisi. Orta Çağ felsefesi, bilim felsefesi ve analitik felsefe ile ilgilenir.
Eren Yıldız
Çevirmen

ODTÜ Felsefe öğrencisi olup Ankara'da yaşamaktadır. Felsefeye birçok farklı alanıyla ilgilenir. Kendini bilmeye çalışır. Felsefe sevdası Nesin Matematik Köyü'nde başladı.

Zeynep Kabadere
Yazar-Çevirmen
ODTÜ Felsefe Bölümü yüksek lisans öğrencisi. Zihin felsefesi, bilişsel bilimler ve bilim felsefesi, matematik felsefesi, dil felsefesi özel ilgi alanları. Karışık felsefe metinlerini çözmeyi sever. Felsefeyi insanlarla paylaşmak ve anlaşılabilir kılmak en büyük hedefidir.
Ege Aydın
Yazar-Çevirmen

Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini sürdürüyor. Pek çok ilgi alanında sahip olmakla birlikte bunlardan en öne çıkanlar hukuk felsefesi, politika ve tarih.

Arda Batın Tank
Yazar-Çevirmen

Yeditepe Üniversitesi Fizik bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Zihin felsefesi, doğa felsefesi, genel bilim felsefesi ve etik felsefedeki başlıca ilgi alanlarıdır. Psikoloji, sosyoloji ve antropoloji başta olmak üzere sosyal bilim dallarıyla da yakından ilgilidir.

Irmak Gökpınar
Çevirmen

Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. Gelecek dönem Tilburg University'de Zihin Felsefesi yüksek lisansına başlayacak. Bilişsel bilim, bilişsel bilim felsefesi, zihin felsefesi, bellek felsefesi ve bunlarla direkt ilişkili disiplinler ile (yapay zeka) ilgileniyor.

Yağız Kaygı
Çevirmen

Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi'nde eğitimine devam etmektedir. Başta psikoloji ve felsefe olmak üzere insan bilimlerine ilgilidir. Daha çok ilgilendiği felsefe alanları zihin felsefesi ve epistemolojidir. Bunlar haricinde öncelikle sinema olmak üzere sanat ve fantastik rol yapma oyunları ilgi alanlarından bazılarıdır.